APIE MUS

Sveiki atvykę į mano svetainę!

Aš – Vilius. Esu vienas seniausių baidarininkų Lietuvoje. Pradėjau plaukioti dar būdamas studentu, daugiau kaip prieš 40 metų.

Vandens turisto žinynas

Vandens turisto žinynas. Leidykla “Mintis”, 1990. Autorius – Vilius Lažinskas

Čia, pristatydamas savo teikiamas paslaugas, pasinaudojau savo 1990 metais išleistos knygos „Vandens turisto žinynas“ (Leidykla „Mintis“, 1990) pratarme.

Taigi…

Kanojos ir baidarės – viena iš aktyvaus turizmo poilsio formų. Pagrindinis šio turizmo privalumas — kelionės pažintinių tikslų derinimas su kūno kultūra. O tai ypač svarbu mūsų ribotos fizinės veiklos amžiuje.

Viena iš populiariausių Respublikos aktyvaus turizmo rūšių — vandens turizmas. Tam geriausiai ir pasitarnauja kanojos ir baidarės. Keliaujame pavieniui, šeimomis ar organizuotomis grupėmis. Pasirenkame maršrutus tykiomis gimtojo krašto upėmis, srauniais upeliais, ežerais, kartais keliaujame labai toli ir kylame į kalnus ieškoti siautulingų upių.

Vieni keliauja savaitgaliais, kiti tam skiria visas savo atostogas, rengiasi kelionei ištisus metus. Turistiniai žygiai vandeniu labai grūdina organizmą ir ugdo fizinę ištvermę. Vandens maršrutai dažnai atveda į atokiausius gamtos kampelius, sunkiau pasiekiamus objektus.

Kur keliauti? Rekomenduojame maršrutus, trumpai apibūdinamos žygiams tinkamos mūsų upės.

Pagarbiai,

Vilius Lažinskas